دومین واحد گازی نیروگاه کلاس F هنگام بندرعباس به شبکه سراسری برق متصل شد
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان گفت: با تلاش مدیران و کارکنان صنعت تولید برق کشور، دومین واحد گازی نیروگاه کلاس F هنگام بندرعباس به شبکه سراسری برق متصل شد.

​​

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان گفت: با تلاش مدیران و کارکنان صنعت تولید برق کشور، دومین واحد گازی نیروگاه کلاس F هنگام بندرعباس به شبکه سراسری برق متصل شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان دوشنبه (15 شهریور ماه) در جمع خبرنگاران اعلام کرد: با راه‌اندازی موقت پست نیروگاه کلاس F هنگام در بندرعباس، دومین واحد گازی این نیروگاه نیز روز شنبه ششم شهریور 1400 با تلاش مدیران و کارکنان صنعت تولید برق کشور و به ویژه همکاران نیروگاه هنگام، با موفقیت سنکرون و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

وی خاطر نشان کرد: پروژه نیروگاه سیکل‌ ترکیبی هنگام شامل دو واحد گازی از نوع توربین‌ های کلاسF، به ظرفیت اسمی 307 مگاوات، به همراه یک واحد بخار به ظرفیت اسمی 292 مگاوات و در مجموع به میزان 906 مگاوات و با میزان بازده 58 درصد در حالت سیکل‌ ترکیبی به همراه سیستم خنک‌کن یک‌بارگذر (Once Through) به­ صورت EPCF است که پیش از این نیز واحد نخست این نیروگاه در دی ماه 1399 با شبکه سراسری سنکرون شده بود.

مدیرعامل شرکت تولید برق استان ضمن اعلام این که هزینه احداث کامل نیروگاه سیکل ترکیبی هنگام در حدود 520 میلیون یورو است، اضافه کرد: با حمایت‌های شرکت مادر تخصصی تولید انرژی برق حرارتی کشور و با پیگیری‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در استان از تابستان سال گذشته تاکنون 4 واحد گازی با مجموع ظرفیت نامی 954 مگاوات به واحدهای تولیدی استان هرمزگان افزوده شده است تا شاهد کمترین خاموشی‌ها در تابستان جاری در این منطقه گرم کشور باشیم.

وی ضمن تشکر از همراهی مردم شریف و صنایع هرمزگان در مدیریت و کاهش مصرف در روزهای سخت اوج مصرف برق، گفت: که پیش بینی می شود مراحل ساخت واحد بخاری نیروگاه کلاس F هنگام نیز با یاری خداوند متعال در سال آینده پایان پذیرد تا اولین سیکل ترکیبی نیروگاهی در استان هرمزگان تکمیل شده و بازده 58 درصدی را در تولید برق شاهد باشیم.​