واحد ۲ نیروگاه بخار بندرعباس به شبکه سراسری تولید برق کشور پیوست
واحد ۲ نیروگاه بخار بندرعباس با ظرفیت اسمی ۳۲۰ مگاوات پس از ۱۰ ماه فعالیت شبانه روزی پس از انجام تعمیرات اساسی به شبکه سراسری تولید برق کشور پیوست.

​​به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، رضا مهرانی مدیرعامل شرکت تولید برق استان هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واحد 2 نیروگاه بخار بندرعباس با ظرفیت اسمی 320 مگاوات پس از 10 ماه فعالیت شبانه روزی پس از انجام تعمیرات اساسی به شبکه سراسری تولید برق کشور پیوست.

وی افزود: این واحد که شهریور سال گذشته جهت تعمیرات اساسی از مدار خارج شده بود پس از تعویض پره‌های توربین فشار ضعیف، بازسازی پمپ های فشار ضعیف و فشار قوی، تعویض، ترمیم و بازسازی لوله های بویلر، تمیزکاری کندانسورها و مبدل های حرارتی، کار بر روی سیستم آب خنک کن و حوضچه آبگیر و تعویض و سرویس ولوهای فشار قوی و فشار ضعیف توربین و بویلر، برای تامین برق مطمئن، مستمر و پایدار جهت اوج مصرف برق تابستان جنوب کشور راه‌اندازی شد.

مهرانی افزود: حدود 70 درصد قطعات به کار رفته جهت اورهال واحد 2 از ساخت داخل و شرکت‌های دانش بنیان استفاده شده و توربین فشار ضعیف این واحد 320 مگاواتی با کمک پیمانکاران داخلی به طور کامل بازسازی شده است. 

مدیرعامل شرکت تولید برق هرمزگان ضمن اعلام این که با در مدار قرار گرفتن واحد بخاری شماره 2 نیروگاه بندرعباس کلیه واحدهای نیروگاهی استان جهت گذر موفق از پیک تابستان سال 1400 در مدار می‌باشند، از مردم شریف هرمزگان درخواست نمود با مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعات پیک همکاران صنعت برق را در به حداقل رساندن خاموشی‌ها یاری کند.​